Buď lepším človekom

Často som na internete čítal motivačné články na temu ako "nasledovať svoju vášeň". Paradoxne boli autormi ľudia, ktorí sa živia práve tym, že píšu články o tom ako "nasledovať svoj vášeň." Veľmi túto vetu nemusím, pretože predstavuje taký všeobecný žvást. Jasné, že každý chce robiť to čo ho baví,… chcete vědět víc?

Pakistan - časť druhá

GILGIT - KARIMABAD Pri pohľade na lokálny mini van som si myslel že nás bude cestovať dokopy tak 10 ľudí. Nepočítal som ich, no v uličke pre troch sedelo aj zo 5 ľudí a v streche auta postávali asi traja. Každopádne 20 nás tam bolo tak či onak. Najväčším zážitkom je nepochybne cesta samotná .… chcete vědět víc?

Pakistan - časť prvá

Keď som prvý krát zistil, že som vyhral hlavnú cenu fotosúťaže festivalu Hory a Mesto, vôbec som si neuvedomoval, čo som v skutočnosti získal. Spočiatku som bol úplne kľudný, no ako sa približoval dátum odchodu a o krajine som sa podozvedal viac, začali sa vynárať rôzne obavy či je vôbec rozumné… chcete vědět víc?

Seven Sisters

Leto v UK je asi ako jar spojená s jeseňou. Dážď, prehánky, pod mrakom, slnko, dážď, dážď, dážď, sln...znova dážď, a konečne mraky. A slnko, dve minúty. A prší znova. No dobre, trochu preháňam, ale klasický slovák so súčasnými tridsiatkami v tieni by si tu asi v UK moc leto neužil. Aj keď pre… chcete vědět víc?

Southend

Pijú vo dne v noci, ich revírom sú parky, lavičky a iné verejné miesta, ich cieľmi sú zahraniční turisti. Sockári v Southende. Z času na čas najvštívime mesto v UK, ktoré ma takýchto ľudí na meter štvorcový viac ako je zvykom. V Londýne síce stretnete naliateho poliaka s bruvarom pomerne často … chcete vědět víc?

New York City

Keď som na webe uvidel akciu na letenku do NY za 185 libier(!), neveril som vlastným očiam. Nikdy nebol pre mňa môj sen tak dostupný. Neváhal som a letenku kúpil rok dopredu. Sen sa stal skutočnosťou tento rok koncom mája.  Určite sa vám často stalo, že keď ste prežívali tie najkrajšie momenty v… chcete vědět víc?