Seven Sisters

Seven Sisters

Leto v UK je asi ako jar spojená s jeseňou. Dážď, prehánky, pod mrakom, slnko, dážď, dážď, dážď, sln...znova dážď, a konečne mraky. A slnko, dve minúty. A prší znova. No dobre, trochu preháňam, ale klasický slovák so súčasnými tridsiatkami v tieni by si tu asi v UK moc leto neužil. Aj keď pre niektorých jednoducho leto v UK nikdy nebude (https://youtu.be/_TZ5Pbz3Uz8) z času na čas sa počasie umúdri. A vtedy to treba využiť, ako sme to urobili aj my minulý víkend. 

Seven Sisters. Alebo Sedem Sestier.
Toto kriedovité zoskupenie útesov, čo vyzerá ako by ich jedna mater mala, sa nachádza na juhu Anglicka, medzi mestami Seaford a Eastbourne. Z Eastbourne som už mal tú česť prechádzku zažiť, no kvôli obrovskej hmle sme si to vtedy až tak neužili (najkrajší výhľad sme mali na dobré orosené pivo v miestnom pube). Preto sme tentokrát zvolili opačnú stranu a išli zo Seafordu. 

Pokiaľ plánujete ísť vlakom, odporúčam najprv kúpiť lístok do Brightonu (na obrázku), a odtadiaľ ísť ďalším vlakom. V ponuke síce nájdete aj priamy spoj do Seafordu, no prestupový je neporovnateľne lacnejší. Navyše, pokiaľ idete aspoň traja (ako my), dá sa kúpiť spiatočný lístok za cca 13 libier na hlavu. 

Takto nejak si asi predstavuje každý letnú dovolenku - 30 stupňov, modrá obloha a vykotený v lehátku s pivom v ruke. Len škoda že v mori sa môžu kúpať akurát tak členovia klubu Ľadový medveď. ;)

A ešte jedno upozornenie na záver. Nezabudnite, že aj keď vonku nie je 30 a vonku pofukuje chladnejší vietor od mora, slnko na vás aj tak páli rovnako. Inak sa vám môže kludne stať, že prídete domov s krásnym "Saganovským" opálením ako ja :))